Woolley Trail Runs

Overall Finish List

February 20, 2010


Results By Skagit Runners

50K Division

Female Finishers

Place

Name City

Bib No

Age

Gender

Chip Time

Gun Time

Diff

Pace

1

Van Phan

19

F

4:51:40.9

4:51:43.3

0:02.3

9:23/M

2

Sarah Lynch

12

F

5:16:09.8

5:16:14.3

0:04.4

10:10/M

3

Julie Cassata

13

F

5:16:10.6

5:16:15.0

0:04.3

10:10/M

4

Shawn McTaggart

46

F

4:35:26.6

5:16:46.9

41:20.3

8:51/M

5

Lori Alexander

28

F

  

5:29:00.0

34:20.7

6

Heather Myers Mount Vernon WA

4

F

  

7:08:32.0

7

Christine Buchanan Mount Vernon WA

2

F

  

7:09:44.0

 

Male Finishers

Place

Name City

Bib No

Age

Gender

Chip Time

Gun Time

Diff

Pace

1

Shawn Bussert

31

M

3:58:56.3

3:58:56.3

0:00.0

7:41/M

2

Tim Stroh

18

M

4:16:33.6

4:16:34.5

0:00.9

8:15/M

3

Scott Sebelsky

24

M

  

4:20:42.0

0:01.6

4

Gene Trahern

50

M

4:26:46.6

4:26:51.7

0:05.1

8:35/M

5

Ian Marshal

53

M

4:39:53.8

4:40:01.1

0:07.3

9:00/M

6

Ryan McKnight

23

M

4:39:28.4

4:41:09.7

1:41.2

8:59/M

7

Lyosha Grechishkin

37

M

4:58:24.5

4:58:31.6

0:07.1

9:36/M

8

Scott Railton

27

M

5:12:19.6

5:12:21.3

0:01.6

10:03/M

9

Kurt Lauer

45

M

  

5:34:40.0

0:01.7

10

Scott Flott

52

M

  

5:45:29.0

0:01.9

11

Pablo Cabrera Mount Vernon WA

32

M

  

5:53:59.0

3:42.5

 

Marathon Division

 

Female Finishers

Place

Name City

Bib No

Age

Gender

Chip Time

Gun Time

Diff

Pace

1

Monica Ochs

47

F

3:35:35.1

3:35:37.8

0:02.6

8:14/M

2

Holly Goodwin-Chitt

17

F

4:17:19.9

4:17:23.8

0:03.8

9:49/M

3

Susie Ro

49

F

4:22:19.6

4:22:25.9

0:06.3

10:01/M

4

Betsy Rogers

6

F

  

4:51:12.0

5

Diana Robinson

9

F

  

4:52:04.0

6

Sherrie Marble Mount Vernon WA

3

F

  

4:58:00.0

7

Mary Latta

55

F

  

5:10:00.0

8

Stacy Otter

14

F

  

5:10:00.0

9

Janelle Gilbert

22

F

  

5:38:00.0

 

Male Finishers

Place

Name City

Bib No

Age

Gender

Chip Time

Gun Time

Diff

Pace

1

Mike Koslosky

42

M

3:13:34.8

3:13:34.9

0:00.1

7:23/M

2

Mike Mahaney

54

M

4:34:43.7

4:34:46.2

0:02.4

10:29/M

3

Matt Haggen

7

M

  

4:51:12.0

4

Robert Lopez

5

M

  

4:52:05.0

5

Takao Suzuki

11

M

  

4:58:47.0

6

Barry Hopkins

39

M

  

5:20:40.0

34:22.7

7

Ray Shaw

99

M

  

5:43.32.0

 

Half Division

 

Female Finishers

Place

Name City

Bib No

Age

Gender

Chip Time

Gun Time

Diff

Pace

1

Lindsey DeToit Mount Vernon WA

34

F

1:45:54.7

1:45:59.7

0:05.0

8:05/M

2

Katie Mauriclo

16

F

2:53:31.7

2:53:37.0

0:05.2

13:15/M

3

Delores Sentinella Anacortes WA

1

F

0:00.0

2:53:38.6

2:53:38.6

0:00/M

4

Toi Wright Mount Vernon WA

20

F

3:18:47.9

3:18:52.2

0:04.3

15:10/M

5

Josie Huerta Mount Vernon WA

58

F

1:56:59.2

4:09:18.5

2:12:19.3

8:56/M

6

Kerry Jones Mount Vernon WA

41

F

1:56:57.5

4:09:18.6

2:12:21.0

8:56/M

 

Male Finishers

Place

Name City

Bib No

Age

Gender

Chip Time

Gun Time

Diff

Pace

1

Chris Wright Mount Vernon WA

21

M

1:43:19.0

1:43:22.3

0:03.2

7:53/M

2

Bob Hulbert

40

M

1:46:39.6

1:46:45.2

0:05.5

8:08/M

3

Chuck Dooley Bellingham WA

57

M

1:59:10.9

2:04:30.8

5:19.9

9:06/M

4

Edward Gebski

56

M

2:10:50.4

2:10:52.4

0:01.9

9:59/M